Citovaný text – zdroj www.fnmotol.cz:

“Milé nastávající maminky,

děkujeme Vám, že jste se rozhodly přivést své miminko na svět právě v naší porodnici. Vaše důvěra nás zavazuje a pevně věříme, že od nás po porodu odejdete spokojené.

V rámci zjednodušení a celkového zkvalitnění služeb pro Vás jsme se dnem 5.4.2022 rozhodli trvale zrušit nutnost tzv. registrace k porodu.

Cílem dosavadní registrace byla snaha o určité plánování, nepřeplnění lůžkové kapacity kliniky a udržení kvality a komfortu všech maminek jak při porodu na porodním sále, tak i při pobytu na lůžkovém oddělení po porodu. FN v Motole momentálně připravuje do provozu další lůžkovou kapacitu, která nejpozději od července 2022 navýší počet lůžek pro maminky na oddělení šestinedělí, včetně dalších lůžek na tzv. nadstandardních pokojích. Nová kapacita je dimenzována tak, aby již nehrozil nedostatek lůžek pro Vás a Vaše děťátka.

Další informace:

Informativní schůzky k porodu

Zájemkyně z řad budoucích maminek zveme na informativní schůzky trojího typu, které je seznámí s naší porodnicí a umožní získat přesnější představu o průběhu porodu a hospitalizaci na šestinedělí. 

1. Představení porodnice

Schůzka je určena všem těhotným bez omezení. Jak těm, které chtějí rodit ve FNM, tak všem, které se ještě pro konkrétní místo nerozhodly. Seznámíme Vás s prostředím porodnice a možnostmi, které můžeme nabídnout. Poskytneme informace o průběhu péče v prenatální poradně, popíšeme příchod na porodní sál, podáme základní informace o porodu a o pobytu na oddělení šestinedělí. Na schůzku je nutné se předem objednat, a to v prenatální poradně, osobně či telefonicky na čísle 224 434 272,v pracovní dny mezi 13 a 15 hod. Sraz účastníků je vždy v 16 hodin u výtahu D, 5. patro. Schůzky se konají nepravidelně, aktuální termíny uveřejňujeme zde, nebo vám je sdělí sestra při přihlašování.

2. Porod

Schůzka je určena pouze těhotným, které jsou registrovány k porodu ve FNM. Účast je vhodné naplánovat nedlouho před porodem, doporučujeme ve 36. – 37. týdnu těhotenství, po první návštěvě prenatální poradny. Zabývá se výhradně porodem. Budoucí maminka a její partner jsou seznámeni prostřednictvím videozáznamu s prostory a provozem porodního sálu a dále s vlastním průběhem porodu, včetně přítomnosti doprovodu či možností tišení bolesti. Kurz vedou porodní asistentky, s nimiž se můžete na porodním sále potkat. Setkání slouží také k navázání osobních vztahů mezi rodičkou a zdravotníky. Na schůzku je nutné se předem objednat, a to v prenatální poradně, osobně či telefonicky na čísle 224 434 272, v pracovní dny mezi 13 a 15 hod. Sraz účastníků je vždy v 17 hodin u výtahu D, 5. patro. Schůzky se konají nepravidelně, aktuální termíny uveřejňujeme zde, nebo vám je sdělí sestra při přihlašování.

3. Kojení

Schůzka je určena pouze těm těhotným, které jsou registrovány k porodu ve FNM. Nabízíme ji všem budoucím maminkám, které chtějí získat informace a praktické rady v problematice kojení. Účast je vhodné naplánovat krátce před porodem, doporučujeme po první návštěvě prenatální poradny. Zaměříme se na výhody dlouhodobého kojení jak pro matku, tak pro dítě, na péči o prsy, správnou techniku sání a odstříkávání. Seznámíme Vás s možnými polohami, které lze při kojení zaujmout, pohovoříme o optimální výživě kojící ženy, včetně přípravků podporujících tvorbu mléka. Probereme nejčastější problémy, které mohou kojení provázet a jak se s nimi vypořádat. Kurz vede erudovaná laktační poradkyně, s níž se po porodu setkáte na oddělení šestinedělí. Na schůzku je nutné se předem objednat, a to v prenatální poradně, osobně či telefonicky na čísle 224 434 272, v pracovní dny mezi 13 a 15 hod. Sraz účastníků je vždy v 15 hodin u výtahů D, 5. patro. Schůzky se konají nepravidelně, aktuální termíny naleznete zde, nebo Vám je sdělí sestra při přihlašování.