Novorozenecké oddělení s JIPN je odborným pracovištěm, které poskytuje v prvních dnech po narození péči fyziologickým i rizikovým novorozencům a jejich matkám. Naše porodnice patří dlouhodobě počtem porodů mezi deset největších porodnic v ČR. Pracovní kolektiv tvoří tým 8 lékařů – specialistů na péči o novorozence a 52 dětských sester.

Součástí našeho oddělení je i specializovaná ambulance pro dlouhodobé sledování patologických novorozenců, ambulance vývojového neurologa včetně rehabilitační péče. Je určena k dlouhodobému sledování našich novorozenců, kteří byli původně nedonošení nebo závažně nemocní. S rodiči tak můžeme dokončit léčbu zdravotních problémů, zhodnotit vývoj dítěte, jeho výživu a celkový stav.

Specializované služby

Časné operace rozštěpů rtu a patra

Oddělení je spolu s FN Motol centrem pro Českou republiku koncentrujícím pacienty s rozštěpovýmí vadami obličejové oblasti k operaci v prvním týdnu života. Novorozencům s těmito vadami poskytujeme pre- a postoperační péči.

Spolupráce s Laktačním centrem s Národní horkou linkou kojení

Oddělení spolupracuje s Laktačním centrem s Národní horkou linkou kojení, které poskytuje odborné informace a rady matkám z celé České republiky při problémech s kojením. Je školícím místem pro BFHI (iniciativa Baby Friendly Hospital) a laktační poradce. V případě potřeby je možná po předchozí domluvě konzultace v centru.
Kde? – suterén pavilonu U
Kdy? – pondělí – pátek 7.00 – 15.00 hod. telefonicky, osobní návštěva po předchozí domluvě
Laktační centrum – tel. 261 082 485
Horká linka kojení – tel. 261 082 424
Internet: www.kojeni.cz

Spolupráce s centrem asistované reprodukce Pronatal

Gynekologicko-porodnické odd. spolupracuje od roku 2001 úzce se sanatoriem Pronatal zabývajícím se komplexní diagnostikou a léčbou neplodnosti. Lékaři porodnice mají díky této spolupráci zkušenosti se sledováním těhotenství, na kterých se podílely metody asistované reprodukce. Novorozenecké oddělení poskytuje cílenou péči novorozencům z těchto těhotenství včetně péče intenzívní o donošené i předčasně narozené novorozence.

Příprava k porodu

Série kvalitních kurzů předporodní přípravy. Rodiče zde získají teoretické znalosti z oblasti těhotenství, porodu, šestinedělí, péče o novorozence, techniky kojení a sociálně právního poradenství. Zároveň se mohou seznámit s prostředím naší porodnice a k porodu pak přicházejí poučeni a bez obav z neznáma.
5 lekcí po 2 hodinách
Kde ? – posluchárny TN
Informace a přihlášky: ZDE