Na porodním sále Vás přijme lékař a  porodní asistentka. Celý porod probíhá na samostatných porodních pokojích s kompletním zázemím, včetně sprchy, WC a vyhřívaného lůžka pro miminko. Po každém vyšetření budete informována, jak porod probíhá a co Vás dále čeká. K základní přípravě k porodu patří i klyzma a částečné oholení, ale respektujeme i přání rodičky tyto procedury neprovádět. K lepšímu průběhu porodu napomáhají různé relaxační pomůcky (rehabilitační míče,  sprchy, vanu pro vodní masáž). Prostředky k utlumení bolesti včetně  epidurální analgézie jsou kdykoliv dostupné.

Vlastní porod probíhá na porodním lůžku a vede ho lékař  nebo porodní asistentka. Nástřih hráze není na našem pracovišti standardním opatřením při porodu.  Po porodu budete sledována 2 hodiny na Vašem porodním pokoji a děťátko zde bude s Vámi první hodinu po porodu. Poté budete převezena na oddělení šestinedělí (5.patro výtah B).


Samozřejmou možností je přítomnost otce nebo jiné doprovodné osoby u porodu. Doprovod rodičky bude porodní asistentkou poučen, jak se má na porodním sále a v přilehlých místech chovat a jaká doporučení má dodržovat .

Dle aktuální situace za porodu, Vašich potřeb a stavu Vašeho miminka samozřejmě respektujeme Vámi vytvořený porodní plán. Je velmi vhodné jeho body zkonzultovat již s lékaře v těhotenské poradně.

Telefonické informace o Vašem zdravotním stavu, porodu a Vašem dítěti nemohou být v zájmu ochrany Vašich osobních údajů zdravotnickým personálem nikomu sdělovány.

Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové pokoje s veškerým vybavením, které je potřebné pro šestinedělku a její dítě. Třílůžkové pokoje jsou využívány zejména pro maminky po císařském řezu. V případě zájmu o větší soukromí jsou Vám k dispozici na oddělení pokoje s nadstandardním vybavením. Na tomto pokoji je možné  ubytovat dle přání i Váš doprovod.  Na oddělení šestinedělí Vám porodní asistentky podají podrobné informace a doporučení v období šestinedělí, zejména o důsledném  dodržování hygienických zásad v zájmu rychlé poporodní adaptace  a v zájmu ochrany zdraví Vašeho dítěte.

Maminka má po celou dobu pobytu dítě u sebe a pokud se cítí unavena, pečují o něj dětské sestry. Ty pomáhají mamince zvládnou péči o dítě a začátek kojení. Na všech pokojích šestinedělí jsou umístěny telefony s možností, aby Vám Vaši známí mohli na pokoj zavolat. Telefonní číslo Vám sdělí porodní asistentka na oddělení šestinedělí.

Po spontánním porodu bývá maminka s dítětem propuštěna domů po 3-4 dnech, po nekomplikovaném císařském řezu po 4 -6 dnech.

Napsáno

PorodnicePraha

Milujeme mimina...