Konečně svoboda volby! Porodnice Podolí ruší registrace a otevírá dveře všem rodičkám

Skvělá zpráva pro všechny nastávající maminky! Porodnice Podolí, jedna z nejprestižnějších a nejvyhledávanějších porodnic v Praze, se odhodlala k revolučnímu kroku: zrušila povinné registrace k porodu. To znamená, že od nynějška se může v Podolí porodit naprosto každá žena, ať už se registrovala předem, nebo ne.

Toto rozhodnutí je vítáno s jásotem ze strany mnoha rodiček, které vnímaly povinnou registraci jako zbytečné omezení a stresující faktor. Konečně se mohou samy svobodně rozhodnout, kde a jak chtějí přivést na svět své miminko, bez ohledu na předem dané termíny a limity.

Zrušení registrací v Podolí otevírá dveře i těm ženám, které se dříve do porodnice nedostaly kvůli plné kapacitě. Zároveň dává všem rodičkám větší jistotu, že se jim v případě potřeby dostane kvalitní péče bez ohledu na to, zda se registrovaly včas.

Samozřejmě, že s tímto krokem přichází i jistá rizika. Porodnice Podolí je oblíbená a kapacita lůžek je omezená. Proto se může stát, že v případě návalu rodiček nebudou pro všechny volná místa.

I přes tato rizika je zrušení registrací v Podolí vnímáno jako pozitivní krok, který dává rodičkám větší svobodu a kontrolu nad vlastním porodem.

Co to pro vás znamená?

  • Již nemusíte stresovat s včasnou registrací.
  • Můžete si svobodně vybrat porodnici Podolí, i když jste se dříve neregistrovala.
  • Máte větší jistotu, že se vám v případě potřeby dostane kvalitní péče.

Milé nastávající maminky,
děkujeme, že jste si pro příchod Vašeho děťátka vybraly právě Ústav pro péči o matku a dítě.

Naším cílem a přáním je, abyste se u nás cítily komfortně a bezpečně nejen v průběhu těhotenství, ale i během porodu a po něm.

Snažíme se neustále pracovat na zlepšování a zkvalitňování našich služeb.

Od 15. 3. 2024 není v Ústavu pro péči o matku a dítě nutná registrace k porodu. Nemusíte mít obavy, že byste u nás nemohly porodit. Zjednodušení systému a navýšení kapacity lůžek garantuje, že se o Vás postaráme.

V minulosti byla registrace k porodu zavedena především z důvodu zamezení přeplněnosti lůžkové kapacity a současně udržení kvality poskytované péče během pobytu na porodním sále, ale i po porodu na oddělení šestinedělí.

Nová kapacita je dimenzována tak, aby již nehrozil nedostatek míst pro Vás a Vašeho novorozence.

Těšíme se na Vás v prenatální poradně před porodem, ideálně v termínu mezi 36. – 37. týdnem těhotenství na sepsání zdravotnické dokumentace a vstupní vyšetření (Check in).

Objednání do prenatální poradny je vždy na doporučení ošetřujícího gynekologa. Samozřejmě v případě akutní potřeby nebo problému lze využít našich služeb v prenatální poradně nebo na porodním sále kdykoliv během těhotenství.

 

zdroj: upmd.cz