Každá těhulka dobře ví (a taky se na to nejspíš těší), že pro své očekávané miminko si musí pořídit výbavičku (rozebereme v jiném článku). Ovšem poměrně dost maminek (hlavně ty co rodí poprvé) zapomíná na sebe. Co byste si měla pořídit do své “výbavičky” jako čerstvá maminka?
Hlavně pevné nervy a trpělivost…:-))) Ale samozřejmě i další potřebné věci, které jsou nezbytné pro vaše hladké fungování. Nezapomeňte, že výbavičku pro maminku (tedy pro sebe) budete potřebovat již v porodnici – v podstatě hned, jakmile porodíte.

A co je to vlastně za věci, které budete potřebovat?

  • Kojící podprsenky. Jestli si myslíte, že vystačíte s těmi, co máte – smůla. Kojící podprsenka je nesmírně praktická v tom, že se dá rozepnout pouze na jedné straně – hladce, rychle a nenápadně. Stejně tak rychle se dá i zapnout. Samozřejmě byste neměla zapomenout na to, že i vrchní vrstva oblečení se musí dát dostatečně rozepnout zepředu.
  • Vložky do podprsenky. Plná ňadra jsou sice krásná, ale dost nepraktická, obzvlášť, když kojíte. Mléko nečeká na povel, ale spustí se samo od sebe. Třeba ve velice nevhodnou chvíli. Takovou nepříjemnost diskrétně vyřeší vložky do podprsenky, které všechno nenápadně zachytí.
  • Menstruační vložky. Po porodu následuje období, kdy žena docela dost krvácí, takže potřebujete ZNAČNOU zásobu vložek. Ano, vložek, určitě ne tamponů, ty jsou po porodu nevhodné.
  • Volnější oblečení. Hned po porodu určitě nebudete mít stejnou váhu, jako předtím a také vašemu bříšku bude chvilku trvat, než se vrátí do původní polohy. Těhotenské oblečení vám bude hodně velké, vaše normální oblečení zase hodně těsné. Řešením je tzv. “Přechodové” oblečení – volnější kalhoty nebo sukně s nastavitelným pasem.
  • Odsávačka na mléko. Někdy je potřeba mléko odsávat – když miminko slabě saje, nebo je tvorba mléka nedostatečná.
  • Krém na rozpraskané bradavky. Účinná ochrana bradavek během kojení, čímž se zabrání tvorbě trhlinek a malých bolestivých ran.

To je seznam těch nejzákladnějších věcí, které se vám určitě budou hodit – jak v porodnici, tak po příjezdu domů. Všechno ostatní si můžete pořídit až potom, až budete chodit s miminkem v kočárku na procházky.