Oddělení šestinedělí

Vážené maminky,

dovolte nám několik základních informací o Vašem pobytu na oddělení šestinedělí.   

Na oddělení šestinedělí (P1P2P4) budete převezena po spontánním porodu z porodního sálu, nebo z oddělení jednotky intenzivní péče (po císařském řezu nebo komplikovaném porodu). Na poporodním oddělení  budete po několik dní hospitalizace spolupracovat s porodními asistentkami a dětskými sestrami, případně i laktační poradkyní. Každý den probíhá ranní porodnická a dětská vizita. Na oddělení šestinedělí, v případě fyziologického průběhu, většina maminek setrvá 3-5 dní, minimálně však 72 hodin od porodu, aby bylo možno provést veškerá potřebná vyšetření vaše i vašeho dítěte.

O termínu propuštění budete včas informována a prosíme o zajištění vašeho odvozu z porodnice do 12.00 hodin z důvodu včasného uvolnění lůžka pro další maminky po porodu.

Oddělení šestinedělí P1

Oddělení P1 je zaměřeno na péči o matky a také novorozence po spontánním i operačním porodu (císařském řezu). Na oddělení P1 je 16 pokojů, z toho 5 nadstandardních pokojů a 4 variabilní pokoje. Na všech pokojích (mimo NSP2) jsou 2 lůžka, TV, lednice, varná konev, mikrovlnná trouba. Na pokojích VIP je k dispozici fén. Všechny standardní pokoje jsou dvoulůžkové s vlastní sprchou a WC.

Oddělení šestinedělí P2

Oddělení P2 je zaměřeno na péči o matky a také novorozence po spontánním i operačním porodu (císařském řezu). Na oddělení P2 je 16 pokojů, z toho 7 nadstandardních pokojů a 2 variabilní pokoje. Na všech pokojích (mimo NSP2) jsou 2 lůžka, TV, lednice, varná konev, mikrovlnná trouba. Na pokojích VIP je k dispozici fén. Všechny standardní pokoje jsou dvoulůžkové s vlastní sprchou a WC.

Oddělení šestinedělí P4

Oddělení P4 je jedním z oddělení šestinedělí v ÚPMD, které je určeno pro matky a novorozence po spontánním i operačním porodu. Oddělení nabízí standardní pokoje – 1 třílůžkový, 4 dvoulůžkové, 2 jednolůžkové a 2 jednolůžkové nadstandardní pokoje (NSP).


Z toho 3 dvoulůžkové pokoje lze využít jako sdílené pokoje a za určitých podmínek z nich vytvořit nadstandardní pokoje (viz. ceník).


U sdílených pokojů (NSP) je možnost pobytu rodinného příslušníka.
Všechny pokoje jsou po rekonstrukci, moderně zařízené, mají polohovatelná lůžka, komunikační systém sestra-pacient, klimatizaci, vlastní sociální zázemí (pouze 2 jednolůžkové pokoje mají WC na pokoji a sprchu na chodbě).


Nadstandardní pokoje jsou navíc vybaveny TV, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a lednicí.